Trzy kwarty walki, w czwartej AEK odskoczył

5 miesięcy temu | 22.11.2023, 23:48

King Szczecin po raz kolejny miał wielką przyjemność zagrać z AEK Ateny. Tym razem na terenie rywala. W wielkiej hali, jednej z największych w całej Ligi Mistrzów. Niestety bez większej obecności kibiców, gdyż drużyna z Aten została ukarana przez władze Ligi Mistrzów.

Początek meczu był bardzo wyrównany. King grał z dobrą energią. Nie bał się renomowanego rywala. Pierwsza kwarta kończyła się delikatną przewagą AEK, gospodarze prowadzili 17:16.

W kolejnej odsłonie Grecy wrzucili wyższy bieg. Trafiali z dystansu. Byli atletyczni pod koszem i zyskali kilka punktów przewagi. King miał problem z celnymi trójkami. Skuteczny w tym temacie był tylko Tony Meier. Do szatni Wilki Morskie schodziły przegrywając 26:36.

Po powrocie na parkiet to King złapał swój rytm. Szybko odrobił straty i sprawiał spore problemy gospodarzom. Podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego doprowadzili do remisu 47:47. Od tego momentu zaczęły się problemy. King nie mógł zdobyć punktów, aż do końca kwarty i po 30 minutach przegrywał 48:61.

To był moment, w którym AEK złamał rywala i złapał już pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. King walczył, starał się, próbował, ale AEK był poza zasięgiem. Grecy wygrali swój czwarty mecz w Lidze Mistrzów. Zapewnili sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Przed Kingiem mecze z Dinamo Sassari oraz Riesen Ludwigsburg. Wyniki tych dwóch meczów zadecydują o dalszych losach mistrzów Polski w Basketball Champions League.

AEK Beetson Ateny - King Szczecin 86:64 (17:16, 19:10, 25:22, 25:16)