Trzecie zwycięstwo z rzędu! King wygrał w Toruniu

9 miesięcy temu | 24.11.2022, 19:38
Trzecie zwycięstwo z rzędu! King wygrał w Toruniu

Zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego rozpoczyna serię meczów wyjazdowych. Pierwszym rywalem szczecińskiej drużyny były Twarde Pierniki z Torunia. 

Pierwsze sekundy meczu pokazały, że nie będzie to łatwe spotkanie do oglądania. Oba zespoły były nieskuteczne. King miał problem z trafianiem z dystansu, z czystych i wypracowanych, pozycji. Mylił się Bryce Brown, mylił się Tony Meier. W pierwszej połowie Wilki Morskie osiągnęły 7 punktową przewagę, ale gospodarze szybko ją odrobili. Dobre minuty w Twardych Piernikach rozgrywali Kacper Gordon i Vasa Pušica. Gospodarze odrobili straty i prowadzili już 9 oczkami. King wzmocnił obronę, stopniowo odrabiał straty. Celny rzut z połowy boiska, równo z syreną kończącą pierwszą połowę trafił James Eads i wyprowadził Kinga na prowadzenie 40:38. 

Druga część meczu to dalsze problemy Kinga z trafianiem z dystansu. Jednak gdy na parkiecie przebywał Andy Mazurczak, Wilki Morskie znajdowały drogę do kosza i zdobywania punktów. Dobre minuty rozegrał też Phil Fayne i Zac Cuthbertson. King lepiej bronił i wydawało się, że w końcówce czwartej kwarty miał już pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. 

Twarde Pierniki Toruń - King Szczecin 73:81 (14:14, 24:26, 19:18, 16:23)

Twarde Pierniki: Vasa Pušica 20, Joey Brunk 12, Sterling Gibbs 11, Kacper Gordon 8, Bartosz Diduszko 8, Stefan Kenić 7, Aaron Cel 7, Wojciech Tomaszewski 0.

King: Phil Fayne 18, Filip Matczak 17, Zac Cuthbertson 11, Andrzej Mazurczak 11, Kacper Borowski 9, Tony Meier 6, James Eads 5, Bryce Brown 2, Maciej Żmudzki 2, Konrad Szymański 0.

Udostępnij