Tauron GTK Gliwice obroniło swój parkiet

1 rok temu | 22.04.2023, 17:27

King Szczecin zanotował w sobotę swoją ósmą porażkę w tym sezonie. GTK Gliwice miało pewne problemy z Wilkami Morskimi tylko na początku i końcu meczu.

W pierwszej kwarcie King szybko wyszedł na prowadzenie, ale trener gospodarzy poprosił o przerwę w grze. Ona pomogła. Gliwiczanie od tego momentu byli niezwykle skuteczni z dystansu i wypracowali sobie przewagę. Do przerwy GTK prowadziło 47:42.

W trzeciej kwarcie gospodarze wyglądali jeszcze lepiej, a King Szczecin popełniał masę błędów. Straty w ataku utrudniały płynną grę. GTK osiągnęło nawet 14 punktową przewagę. King Szczecin w czwartej kwarcie dokonał jednak zrywu. Zniwelował nawet straty do zaledwie dwóch punktów. Były okazje do doprowadzenia do remisu, ale zabrakło w decydujących momentach, skuteczności.

King przegrał 83:90. Wilkom Morskim zostały dwa mecze do końca rundy zasadniczej.

Tauron GTK Gliwice - King Szczecin 90:83 (18:15, 29:27, 22:16, 21:25)

Tauron GTK: Skifić 17, Richardson 15, Rowland 15, Ferguson 12, Put 11, Szlachetka 9, Murphy 8, Ryżek 3.

King: Cuthbertson 19, Brown 15, Fayne 14, Meier 12, Mazurczak 9, Hamilton 8, Borowski 6, Kostrzewski, Szymański, Żmudzki.