Szczecin kocha koszykówkę! 3:0 dla Wilków

10 miesięcy temu | 07.06.2023, 22:06

To było prawdziwe święto koszykówki. Netto Arena wypełniona po brzegi. 5000 kibiców oglądało trzeci mecz finałów Energa Basket Ligi pomiędzy Kingiem a Śląskiem. Przed rozpoczęciem środowego starcia szczecinianie prowadzili 2:0.

Kolejny raz świetnie rozpoczęli. Tony Meier trafił za 3 punkty, a chwilę później swoje trafienie zdobył Bryce Brown. Publiczność żyła meczem. To na pewno dodawało energii Kingowi, który rozpędzał się w ataku i był skuteczny w obronie. Gospodarze szybko wypracowali sobie przewagę i Śląsk nie mógł jej zniwelować. Do przerwy King prowadził 44:30, a Tony Meier trafił 4 trójki.

Po przerwie to King nadal kontrolował wydarzenia na parkiecie. Śląsk Wrocław walczył, ale był w stanie zniwelować straty do zaledwie sześciu oczek. Potem Wilki znowu odskoczyły i bawiły się świetnie. Razem ze szczecińską publicznością.

Kolejne efektowne akcje dawały radość kibicom i powiększały prowadzenie drużyny Arkadiusza Miłoszewskiego. King wygrał 90:67 i w serii finałowej prowadzi już 3:0. Do zdobycia tytułu mistrzowskiego Wilki potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

King Szczecin - WKS Śląsk Wrocław 90:67 (24:18, 20:12, 16:17, 30:20)