Przemysław Żołnierewicz zawodnikiem Kinga Szczecin!

7 miesięcy temu | 13.11.2023, 17:15
Przemysław Żołnierewicz zawodnikiem Kinga Szczecin!

Reprezentant kraju - Przemysław Żołnierewicz - dołącza do drużyny Wilków Morskich. Mierzy 196 centymetrów wzrostu. Może występować na pozycji rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. Obecny sezon rozpoczął w barwach Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia.

- Wszyscy się w klubie cieszymy. Ja z Przemkiem znam się jeszcze od momentu, w którym prowadziłem reprezentację U18 rocznika 1995. Już wtedy mi bardzo imponował. Swoją fizycznością, walecznością. W Zielonej Górze się trochę minęliśmy. Jak Przemek przyjechał, to odniósł kontuzję, a jak się wyleczył, to mnie już nie było. Później wrócił do dużej formy, co tylko potwierdza, jaki on ma charakter. Będzie nam bardzo pasował swoim stylem i charakterem. Z nim będzie nam łatwiej o to, co u nas jest najcenniejsze, czyli o chemię w zespole. Wiem, że Przemek razem z pozostałymi zawodnikami taką chemię zbuduje - mówi trener Arkadiusz Miłoszewski, trener Kinga Szczecin.

W trakcie swojej kariery Przemysław Żołnierewicz występował też w takich klubach jak: BM Stal Ostrów Wielkopolski czy Enea Zastal BC Zielona Góra. Miniony sezon w barwach zielonogórskiego klubu był jednym z najbardziej udanych w karierze Przemysława Żołnierewicza. Zagrał w 25 meczach, zdobywał średnio 16 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki i 2 przechwyty.

Razem z BM Stalą Ostrów Wielkopolski zdobył Puchar Polski w sezonie 2018/2019.

- Bardzo się cieszę, że jestem w Wilkach Morskich. Jest tu wiele znajomych twarzy. Nie ukrywam, że King Szczecin to mój obecny faworyt do grania w Polsce. To moje kolejne podejście do grania w Szczecinie. Cieszę się, że tym razem się udało i jestem w Kingu. Mam nadzieję, że jak najszybciej się wkomponuję w ten zespół - mówi Przemysław Żołnierewicz, nowy zawodnik Kinga Szczecin.

Przemysław Żołnierewicz rozegrał również 7 meczów w barwach reprezentacji Polski w 2023 roku. W trakcie turnieju prekwalifikacyjnego do Eurobasketu 2025 zdobywał średnio 9 punktów, 3 zbiórki i asystę na mecz. Natomiast w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich notował średnio 4 oczka i 2 zbiórki.

W sezonie 2023/2024 Żołnierewicz rozegrał 7 meczów w drużynie trenera Wojciecha Bychawskiego. Na parkiecie spędzał średnio 33 minuty. W tym czasie zdobywał 12 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst, oraz przechwyt na spotkanie.

"Żołnierz" witamy w Szczecinie!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Główny
Visit Poland
Sponsor motoryzacyjny
Sponsorzy Strategiczni