Meier 2025! Mistrz Polski na dłużej w Kingu!

2 miesiące temu | 06.07.2023, 15:16
Meier 2025! Mistrz Polski na dłużej w Kingu!

Tony Meier, to jeden z ulubieńców szczecińskiej publiczności. Skrzydłowy prezentował fenomenalną formę w fazie play-off, ale także na przestrzeni całych rozgrywek o mistrzostwo Polski. Jego celne trójki wygrały Kingowi Szczecin wiele meczów w minionym sezonie. Już dziś, z dumą możemy ogłosić, że Tony Meier parafował nową umowę. Ten kontrakt związał go ze szczecińskim klubem do końca sezonu 2024/2025!

- Tony Meier, to firma sama w sobie. Tony pokazał, szczególnie w końcówce sezonu, w tych meczach play-offowych, że jest głównym filarem naszego zespołu. To doświadczenie, które ma było nam bardzo potrzebne przy naszym młodym zespole. On gwarantuje jakość. Jakość na treningach i meczach. Cieszę, że Tony dalej będzie Wilkiem Morskim ze Szczecina - mówi Arkadiusz Miłoszewski, trener Kinga Szczecin.

Tony Meier zagrał w 45 meczach Wilków Morskich w minionych rozgrywkach Energa Basket Ligi. Rozegrał ponat 1140 minut. W tym czasie zdobył 569 punktów i trafił 94 trójki (ze skutecznością ponad 46%!).

Meier ma ogromne doświadczenie. Nadchodzący sezon będzie dla niego piątymi rozgrywkami spędzonymi w Polsce. Podkoszowy gracz Kinga ma też spore obycie na europejskich parkietach. Występował już w Basketball Champions League oraz lidze VTB. W tej pierwszej zagra ponownie, tym razem z Kingiem Szczecin.

W barwach greckiego Promitheas Patras zdobywał średnio 12 punktów na mecz (trafiając ze skutecznością 52 % za trzy) w BCL.

- To świetne uczucie móc wrócić do Szczecina. Przyznam szczerze, że po podpisaniu umowy poczułem ulgę. Cieszę się, że zostaję w drużynie, w której będzie Andy Mazurczak i trener Arkadiusz Miłoszewski. Świetnie się znamy i będziemy mogli pracować nad kolejnymi wielkimi rzeczami. Za nami świetny rok. Zostaję w Kingu na dwa kolejne. To wielka sprawa dla całej mojej rodziny. Jesteśmy podekscytowani, a ja jestem gotowy do pracy. To świetnie, że klub postawił na zatrzymanie kluczowych graczy. Mam nadzieję, że kibice to dostrzegą i nadal będą nas mocno wspierać. Tak, jak robili to w końcówce mistrzowskiego sezonu. Postaramy się powtórzyć ten sukces, a nawet pójść o krok dalej, bo wiemy, że zagramy w Lidze Mistrzów. Znowu chcemy wygrać, jak najwięcej meczów dla Kinga Szczecin - mówi Tony Meier.

Tony - cieszymy się, że dalej grasz z nami!

Udostępnij