King Szczecin wzmacnia obwód!

9 miesięcy temu | 29.08.2023, 10:05
King Szczecin wzmacnia obwód!

Will Richardson zagra w Wilkach Morskich. Amerykański koszykarz urodził się w 1999 roku, mierzy 196 centymetrów wzrostu i może występować na pozycji rozgrywającego oraz rzucającego obrońcy. Dla Willa Richardsona kontrakt w Kingu Szczecin będzie pierwszym w zawodowej karierze.

Ostatnie lata Amerykanin spędził w barwach znanej uczelni z Oregonu, która na co dzień występuje w I dywizji NCAA. Oregon Ducks mają na swoim koncie tytuł mistrza kraju oraz dwa występy w Final Four NCAA. W ostatnich latach uczelnia z Oregonu dała lidze NBA takich zawodników jak: Chris Duarte, Payton Pritchard, Bol Bol, Troy Brown Jr czy Dillion Brooks.

Will Richardson rozegrał w barwach Oregon Ducks pięć sezonów (wydłużona gra na college'u była spowodowana pandemią). Amerykanin bez wątpienia był jednym z liderów swojej drużyny. Richardson w minionych rozgrywkach zagrał w 33 meczach swojego zespołu. Notował średnio 12 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki i 2 przechwyty na mecz.

- Już od dłuższego czasu szukaliśmy drugiego zawodnika na pozycję PG. Kogoś, kto zagra na piłce. Will na pewno dobrze to robi. Dobrze gra akcje typu pick'n'roll. Jest leworęczny i ma też dobry rozmiar do grania w basket. Przyjeżdża do nas z dużą energią! - mówi trener Arkadiusz Miłoszewski, trener Kinga Szczecin.

Will Richardson jest trzecim graczem w historii drużyny z Oregonu i jedynym w ciągu ostatnich 20 lat, któremu udało się zanotować triple-double. W trakcie meczu z drużyną z Nevady zdobył 19 punktów, 11 asyst i 10 zbiórek. Richardson jest także rekordzistą swojej uczelni pod względem rozegranych meczów. To pierwszy gracz w księgach Oregon Ducks, który zdołał wystąpić w 148 meczach swojej drużyny.

Will, witamy na pokładzie!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Główny
Visit Poland
Sponsor motoryzacyjny
Sponsorzy Strategiczni