King Szczecin o krok od finału!

10 miesięcy temu | 22.05.2023, 22:18

King Szczecin obronił swój parkiet i wygrał oba półfinałowe mecze z BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Do awansu do wielkiego finału Energa Basket Ligi Wilki Morskie potrzebują już zaledwie jednej wygranej!

Pierwsza kwarta to zdecydowana przewaga BM Stali Ostrów Wielkopolski. Szczecinianie mieli problem z dynamiczną obroną gości. Stalówka wygrała tę część meczu 26:12. W drugiej kwarcie losy starcia odmienił Bryce Brown. Amerykanin trafił 4 trójki, dobrą zmianę dał też Hamilton i King doprowadził do remisu!

Do przerwy Stal prowadziła już tylko 43:42.

Trzecia kwarta to znowu lepsza gra gości. Trener Miłoszewski znalazł jednak ustawienie, które ponownie pozwoliło przejąć kontrolę nad meczem. King drugiej szansy nie zmarnował. Grał zespołowo i widowiskowo i wygrał 79:74.

W serii do trzech zwycięstw, King Szczecin prowadzi już 2:0.

King Szczecin - BM Stal Ostrów Wielkopolski 79:74 (12:26, 30:17, 12:14, 25:17)