KING 1: Anwil 0! Świetny start play-off!

11 miesięcy temu | 07.05.2023, 23:41

Co za mecz przeżyli w szczecińskiej Netto Arenie zgromadzeni kibice. King Szczecin po raz pierwszy w swojej historii rozpoczynał fazę play-off z przewagą parkietu.

Podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego wyszli na pierwszą kwartę niezwykle naładowani. Anwil długo nie mógł znaleźć recepty na fantastycznie broniące Wilki Morskie. Gospodarze prowadzili już 20:6. Trener Frasunkiewicz zdecydował się na przerwę w grze i to pomogło, Anwil zaczął odrabiać straty. W końcówce drugiej kwarty wyszedł na prowadzenie 49:47.

W trzeciej kwarcie to King złapał lekką zadyszkę. Anwil był skuteczny z dystansu, dobrze zacieśniał pod koszem, ale Wilki Morskie trafiły kilka rzutów z dystansu i wróciły do meczu. Od tej pory z każdą sekundą przejmowały kontrolę nad spotkaniem.

W ostatniej odsłonie meczu kluczowe punkty zdobywali Tony Meier oraz Andy Mazurczak. Ważną trójkę trafił też Zac Cuthbertson. Świetny w obronie był Alex Hamilton i King wypracował sobie pięciopunktowe prowadzenie. Anwil nie był w stanie wyrównać. Pierwsze zwycięstwo Kinga Szczecin w serii z włocławskim klubem stało się faktem. King wygrał 91:86 i prowadzi 1:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

King Szczecin - Anwil Włocławek 91:86 (31:22, 16:27, 26:20, 18:17)