Jest pierwsze zwycięstwo! King pokonał Zastal

1 rok temu | 03.10.2022, 00:55

King Szczecin nie kazał długo czekać swoim fanom na pierwsze zwycięstwo w Energa Basket Lidze w sezonie 2022/2023. W niedzielę do Szczecina przyjechała drużyna Enea Zastalu BC Zielona Góra.

Początek meczu zdecydowanie należał do gości. To oni nadali tempo, a Wilki Morskie miały problem ze złapaniem swojego rytmu. Świetny w pierwszych minutach meczu był jednak Phil Fayne, który właściwie w pojedynkę punktował i zbierał piłki na atakowanej desce. Fayne zdobył 8 z 13 punktów Kinga w 1. kwarcie.

Druga odsłona była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu szczecińskich zawodników. Drużyna grała zespołowo. Odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego wygrali tę część meczu 27:12. Dobrze w ataku prezentował się Zac Cuthbertson. Zastal miał ogromne problemy ze skutecznością z dystansu. Zielonogórzanie nie mogli się wstrzelić, a King prowadził do przerwy 40:30.

Po powrocie na parkiet szczecinianie prowadzili nawet 51:33, ale od tego momentu goście zaczęli odrabiać straty. Nakręcali się szybkimi atakami oraz skutecznymi zagraniami w obronie. Zastal w czwartej kwarcie właściwie całkowicie zniwelował przewagę gospodarzy.

Tylko chłodna głowa i mądra gra rozgrywających Kinga sprawiła, że Wilki Morskie wykorzystały swoje przewagi i konsekwentnie zamykały mecz. King wrzucił wyższy bieg, jeszcze przed zakończeniem meczu i ostatecznie wygrał 69:64.

King Szczecin - Enea Zastal BC Zielona Góra 69:64 (13:18, 27:12, 17:16, 12:18)

King: Phil Fayne 18, Zac Cuthbertson 16, Filip Matczak 8, James Eads 8, Mateusz Kostrzewski 7, Tony Meier 6, Andrzej Mazurczak 4, Maciej Żmudzki 2, Konrad Szymański 0.

Zastal: Przemysław Żołnierewicz 16, Dusan Kutlesić 14, Szymon Wójcik 12, Alen Hadzibegovic 9, Sebastian Kowalczyk 5, Aleksandar Zecević 4, Jan Wójcik 4.