HALA MISTRZÓW ZDOBYTA! Co za zwycięstwo Wilków

2 miesiące temu | 10.02.2024, 20:50

Początek meczu w Hali Mistrzów we Włocławku należał do gospodarzy. Trener Arkadiusz Miłoszewski nie mógł skorzystać z usług Morrisa Udeze. Amerykański zawodnik narzekał na uraz.

Anwil był niezwykle dobrze dysponowany z dystansu. Gospodarze punktowali głównie z dystansu. Rottweilery wygrały premierową odsłonę meczu 27:17. To było ostatnie małe zwycięstwo gospodarzy.

Od tego momentu King grał już tylko lepiej. Co prawda włocławianie w drugiej kwarcie prowadzili nawet 15 punktami. Jednak Wilki Morskie szybko odrobiły straty. Do przerwy przegrywały tylko 45:53.

Trzecia odsłona była popisowa w wykonaniu podopiecznych trenera Miłoszewskiego. Przede wszystkim King był bardzo skuteczny z dystansu. Doprowadził do remisu, a nawet wyszedł na prowadzenie. Przed czwartą kwartą na tablicy widniał remis 65:65.

W ostatniej partii King po świetnych akcjach Przemysława Żołnierewicza wyszedł nawet na dziesięciopunktowe prowadzenie. Jednak indywidualne akcje Victora Sandersa sprawiły, że gospodarze wrócili do meczu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak szczecinianie i wygrali 90:88. Odrabiając straty z pierwszego starcia obu ekip w Szczecinie.

Mecz we Włocławku był pokazem zespołowej gry. Świetna postawa liderów szczecińskiej ekipy może napawać optymizmem przed najważniejszą częścią sezonu.

Anwil Włocławek - King Szczecin 88:90 (27:17, 26:28, 12:20, 23:25)