Co za mecz! Decydowała dogrywka

6 miesięcy temu | 28.10.2023, 22:54

2819 kibiców oglądało mecz Kinga Szczecin z Anwilem Włocławek w Netto Arenie. Pierwsza połowa była spektaklem dla koneserów. Natomiast druga odsłona meczu mogła się kibicom podobać.

Zacznijmy od początku, King Szczecin w pierwszej połowie nie był sobą. Trener Arkadiusz Miłoszewski nie był zadowolony z gry swoich podopiecznych w tej odsłonie meczu. Oba zespoły grały bardzo fizycznie. Sędziowie pozwalali na twardą grę. Mimo wielu strat to King prowadził do przerwy 37:32.

W trzeciej kwarcie szczecinianie złapali swój rytm. Dobrze bronili. Biegali do szybkich kontrataków i powiększali swoje prowadzenie. Anwil stracił koncentrację i wydawało się, że będzie mu trudno wrócić do tego spotkania. Szczecinianie prowadzili po 30 minutach gry 62:50.

Ostatnia regulaminowa część gry była ponownie gorsza w wykonaniu Wilków Morskich. Dużo błędów i fauli sprawiło, że Anwil wrócił do meczu. Odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie w ostatniej kwarcie. Jednak dobre akcje Avery'ego Woodsona pozwoliły jednak doprowadzić do dogrywki. Amerykanin miał nawet akcję na zwycięstwo, ale piłka nie znalazła drogi do kosza.

W dogrywce decydowały detale. Oba zespoły walczyły o zwycięstwo. W końcówce jednak mniej błędów popełnili koszykarze Anwilu i wygrali cały mecz 93:92.

King Szczecin - Anwil Włocławek 92:93 (13:16, 24:16, 25:18, 18:30, d. 12:13)