O włos od drugiego zwycięstwa. Ludwigsburg obronił swój parkiet

6 miesięcy temu | 24.10.2023, 22:27

Co za emocje! Co za walka! King Szczecin prowadził przez większość meczu Ligi Mistrzów w Ludwigsburgu, ale w końcówce czwartej kwarty to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 82:78. Wilki Morskie po dwóch kolejkach mają bilans 1:1.

Szczecinianie ponownie reprezentowali Polskę oraz Szczecin w Basketball Champions League i bez wątpienia po raz kolejny dali powody do zadowolenia całej koszykarskiej społeczności. Oczywiście mogło być ich więcej, gdyby King lepiej rozegrał końcówkę, ale Wilki wciąż nabierają europejskiego doświadczenia z najwyższej koszykarskiej półki.

King rozpoczął mecz od prowadzenia 27:23. Świetnie w pierwszej kwarcie zaprezentował się Morris Udeze. Na wysokim poziomie zagrał także Andy Mazurczak, który doskonale dowodził grą Wilków. Koszykarze z Ludwigsburga nie odpuszczali. Cała pierwsza połowa była pełna mocnej walki, czasami wręcz zbyt agresywnej, przepełnionej fizycznymi faulami. Po dwudziestu minutach gry szczecinianie prowadzili 47:45.

King przyzwyczaił nas do tego, że mocno zaczyna drugie połowy. Tak było i tym razem. Świetne wejście z ławki zaliczył Michał Nowakowski, który trafiał ważne rzuty. W całym meczu zanotował 9 oczek. Wilki Morskie przyśpieszyły i złapały rywala na wykroku. Kilka skutecznych kontrataków sprawiło, że podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego przed ostatnią kwartą prowadzili 67:59.

Ośmiopunktowa przewaga to dobry dorobek, ale nie wystarczający na spokojne dogranie meczu w Lidze Mistrzów. Rywale z Niemiec mieli pełno sił i nadal kontynuowali swoją agresywną grę. Systematycznie zmniejszali prowadzenie, a atak Kinga zgubił rytm. MHP Riesen Ludwigsburg wyszedł nawet na drobne prowadzenie. W końcówce Wilki popełniły dwa faule techniczne. Jeden trafił na konto Zaca Cuthbertsona, a drugi w samej końcówce zanotował Udeze. Rywale doskonale to wykorzystali i mimo usilnych prób odrobienia strat przez Kinga Szczecin doprowadzili spotkanie do końca. Gospodarze wygrali 82:78.

MHP Riesen Ludwigsburg - King Szczecin 82:78 (23:27, 22:20, 14:20, 23:11)