Koniec zwycięskiej passy Kinga

1 rok temu | 08.12.2022, 19:47

Mecz w Lublinie był dla Kinga Szczecin drugim wyjazdowym starciem z rzędu. Szczecinianie nie wracali po zwycięstwie w Dąbrowie Górniczej do swojego domu, tylko od razu udali się do Lublina i kilka dni spędzili w hotelu.

Początek meczu w Hali Globus należał do Wilków Morskich, które objęły prowadzenie 7:2. Potem było już trochę gorzej. Gospodarze podwajali pod koszem i byli skuteczni z dystansu. Szybko zbudowali sobie przewagę, a King musiał gonić.

Jeszcze w drugiej partii King miał już 13 punktów straty. Te przewagę podopieczni trenera Miłoszewskiego zniwelowali jeszcze przed końcem pierwszej połowy.

Kolejna kwarta to popisy strzeleckie Clevelanda Melvina oraz Mateusza Dziemby. King nie mógł się wstrzelić z dystansu, popełniał sporo strat i miał problemy na linii rzutów wolnych. Mimo to wciąż był w grze o zwycięstwo. W ostatnich akcjach to gospodarze jednak zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 75:69.

Polski Cukier Start Lublin - King Szczecin 75:69 (25:23, 18:17, 17:13, 15:16)

Start: Cleveland Melvin 19, Kacper Młynarski 17, Mateusz Dziemba 17, Sherron Dorsey-Walker 9, Scoochie Smith 8, Troy Barnies 5, Bartłomiej Pelczar 0, Roman Szymański 0.

King: Phil Fayne 15, Filip Matczak 14, Bryce Brown 13, Tony Meier 8, Kacper Borowski 6, Mateusz Kostrzewski 5, Andrzej Mazurczak 4, Zac Cuthbertson 2, James Eads 2, Maciej Żmudzki 0.