KING ZDOBYWA WROCŁAW! 1:0 w finale dla Wilków

10 miesięcy temu | 02.06.2023, 22:08

Ależ otwarcie serii finałowej. King Szczecin wyrywa Śląskowi Wrocław przewagę parkietu już w pierwszym pojedynku w Hali Stulecia! Wilki Morskie wygrały 89:78 i w finale prowadzą 1:0.

Co za mecz podopiecznych trenera Arkadiusza Miłoszewskiego! King Szczecin w pierwszej kwarcie badał rywala, a w kolejnych odsłonach zadawał ciosy i pełni kontrolował to, co działo się na parkiecie.

Szczecinianie prowadzili przez 30 minut w tym starciu. Śląsk zaledwie 4. To wymowna statystyka. W drugiej połowie wyśmienity był także Tony Meier. Doskonale spisywał się cały zespół, ale to Meier trafiał kluczowe trójki. Wysoką formę w piątkowy wieczór prezentowali także Kacper Borowski, Andy Mazurczak, Zac Cuthbertson i Alex Hamilton. Dobrą zmianę dał Maciej Żmudzki, a Bryce Brown swoją energią pomagał w trudnych momentach.

WKS Śląsk Wrocław - King Szczecin 78:89 (19:16, 15:29, 28:28, 16:16)