Zac Cuthbertson zostaje w Kingu!

10 miesięcy temu | 12.07.2023, 11:16
Zac Cuthbertson zostaje w Kingu!

To świetna wiadomość. Zac Cuthbertson właśnie złożył podpis pod nowym kontraktem, który wiąże go z Kingiem Szczecin na rozgrywki w sezonie 2023/2024. Cuthbertson bez wątpienia był jednym z najważniejszych koszykarzy w układance trenera Arkadiusza Miłoszewskiego. Amerykanin wystąpił WE WSZYSTKICH meczach Wilków Morskich w minionych rozgrywkach.

- Wiemy, jak dużo zawdzięczamy Zacowi w ostatnim sezonie. To bardzo dobry duch zespołu. Bardzo dobry zawodnik, szczególnie w obronie. Nasz pitbull, który zawsze był oddelegowany do najgroźniejszego przeciwnika. Cieszę się bardzo, że będzie dalej w stadzie Watahy. Niesamowity człowiek, niesamowity zawodnik. Nadajemy na podobnych falach. Myślę, że reszta zespołu już teraz ucieszy się, że Zac będzie z nami. Cieszymy się bardzo, że Zac wraca na następny sezon - mówi Arkadiusz Miłoszewski, trener Kinga Szczecin.

Zac Cuthbertson to zawodnik niezwykle efektowny, ale i efektywny. Był wszędzie tam, gdzie akurat potrzebowała go drużyna. Zdobywał średnio 12 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok na mecz w rozgrywkach Orlen Basket Ligi. Przez wielu traktowany był, jako MVP finałów Orlen Basket Ligi. Na szczególne pochwały zasługuje to, w jaki sposób Zac Cuthbertson wyłączył z gry Jeremiah Martina - lidera WKS Ślaska Wrocław.

Zac brylował także w lidze ENBL. Został wybrany na MVP rundy zasadniczej tych europejskich rozgrywek. Zdobywał średnio 11 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty i przechwyt na mecz. W Europie rzucał ze skutecznością 52% z dystansu.

- Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie wracam do Kinga Szczecin. Będę mógł znowu zagrać w jednej drużynie z Andym, Tonym, Fifim, Kacprem i Maćkiem. Do tego znów poprowadzi nas trener Arkadiusz Miłoszewski - najlepszy trener, z którym pracowałem w całej swojej karierze. Dobrze znam też Artura! W tym sezonie zagramy w BCL. Chcemy powtórzyć nasz sukces w Polsce, ale pokazać się także ze świetnej strony w Europie. Przed nami trudne zadanie, ale już jesteśmy gotowi do pracy. Nie mogę się doczekać przyjazdu do Szczecina. Nie zastanawiałem sie długo nad wyborem Kinga Szczecin. To, co osiągnęliśmy w minionym sezonie, trener Miłoszewski, świetne miasto - to wszystko pomogło mi podjąć decyzję. Już po sezonie byłem pewien, że chcę wrócić do Szczecina - mówi Zac Cuthbertson, który podpisał nowy kontrakt z Kingiem Szczecin.

Zac - cieszymy się wciąż gramy razem!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Główny
Visit Poland
Sponsor motoryzacyjny
Sponsorzy Strategiczni