Wielkie emocje w Szczecinie. Stal wywozi zwycięstwo

4 miesiące temu | 09.12.2023, 21:10

Mecz w Netto Arenie mógł się podobać kibicom. Wiele emocji, wiele efektownych akcji - zmiany wyniku, duże pogonie punkowe. W skrócie: działo się.

King przegrał pierwszą odsłonę 12:30, a w drugą odsłonę wygrał 28:12 i mecz znów się wyrównał. Szczecinianie szybko odrobili straty i wyszli nawet na prowadzenie. Obie drużyny wykonały w sobotę aż 70 rzutów wolnych. To sprawiło, że mecz nie miał dobrego rytmu. Mieliśmy wiele przerw, ale i emocji.

Sprawa zwycięstwa decydowała się w ostatniej kwarcie. King przegrywał już kilkunastoma oczkami, ale ważne rzuty trafiali Michał Nowakowski oraz Tony Meier. Ten drugi w wyniku podejścia pod niego obrońcy doznał urazu po celnej trójce w czwartej kwarcie. W końcówce, to Arged BM Stal była skuteczniejsza i zwyciężyła 85:81.

King Szczecin - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:85 (12:30, 28:12, 14:24, 27:19)