King Szczecin po pierwszym sparingu!

1 tydzień temu | 04.09.2024, 22:52

Koszykarze Kinga Szczecin rozpoczęli serię sparingów przed sezonem 2024/2025. Pierwszym rywalem Wilków Morskich był zespół Basketball Loewen Braunschweig. Obie ekipy znajdowały się w zupełnie innych etapach przygotowań do sezonu. Lwy zaczynają zmagania w Bundeslidze już za 2 tygodnie. Dla Kinga był to pierwszy sparing.

W pierwszej połowie to gospodarze byli skuteczniejsi. Widać było, że King jest dopiero na początku swojej drugi ku pełnemu zgraniu. Szczecinianie mieli problemy ze zdobywaniem punktów, a Lwom z Brunszwiku wychodziło bardzo wiele.

W drugiej połowie gra Wilków kompletnie się odmieniła. Szczecinianie odrobili wszystkie straty, a przegrywali już nawet 20 punktami. King wyszedł nawet na prowadzenie. Końcówka była niezwykle wyrównana. Na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem King przegrywał 87:90.

Skuteczną akcją popisał się jednak Aleksander Dziewa. Środkowy Wilków Morskich trafił z dystansu i doprowadził do remisu 90:90. Trenerzy obu zespołów umówili się, że sparing zakończy się wynikiem remisowym.

KING: Żołnierewicz 16, Brown 15, Dziewa 11, Nicholson 11, Meier 8, Wójcik 8, Woodard 8, Myers 8, Mazurczak 3, Kostrzewski 2.