King prowadzi 2:0 w półfinale z PGE Spójnią

1 miesiąc temu | 20.05.2024, 22:06
King prowadzi 2:0 w półfinale z PGE Spójnią

Jeśli ktoś myślał, że po zdecydowanym zwycięstwie w sobotę, w poniedziałek PGE Spójnia Stargard straci wiarę w swoje szanse - grubo się mylił. Podopieczni trenera Sebastiana Machowskiego rzucili się do gry. 

Już w pierwszej odsłonie meczu było widać, że koszykarze ze Stargardu wyciągnęli wnioski. Zmienili sposób krycia w akcjach typu low post oraz pick and roll. To zaburzyło trochę płynność ataku Kinga Szczecin w pierwszej kwarcie, którą goście wygrali 18:15. 

Jednak w kolejnej odsłonie, swoją systematycznością to King dochodził do głosu. Z dystansu trafiali Mobley oraz Nowakowski. Ważne punkty zdobywał także Tony Meier i Zac Cuthbertson. Do przerwy Wilki Morskie prowadziły 38:28. 

Wydawało się, że King przejmuje już kontrolę nad meczem. W trzeciej kwarcie szczecinianie powiększali jeszcze przewagę, a PGE Spójnię w tym meczu trzymały już właściwie tylko indywidualne popisy Devona Danielsa. Amerykanin trafił cztery trójki w samej trzeciej kwarcie. 

Ostatnia odsłona meczu była bardzo emocjonująca. King miał problem ze zdobywaniem punktów. Pierwsze oczka do konta Wilków dopisał Avery Woodson, który skutecznym wjazdem na kosz popisał się w okolicach piątej minuty ostatniej części gry. 

Później arcyważne punkty zdobywał Tony Meier. Najpierw przymierzył z dystansu, a później popisał się akcją 2+1. Kluczowe punkty zdobył Przemysław Żołnierewicz i stało się jasne, że King tego meczu nie przegra,

Szczecinianie prowadzą już 2:0. Jednak to nic nie zmienia, wciąż potrzebują jednej wygranej do awansu do wielkiego finału Orlen Basket Ligi. Kolejny mecz odbędzie się w Stargardzie, 23 maja o godzinie 20:00. 

King Szczecin - PGE Spójnia Stargard 78:72 (15:18, 23:10, 24:22, 16:22)

King: Tony Meier 15, Zac Cuthbertson 13, Avery Woodson 12, Michał Nowakowski 10, Michael Kyser 7, Morris Udeze 7, Przemysław Żołnierewicz 6, Matt Mobley 6, Kacper Borowski 0. 

PGE Spójnia: Devon Daniels Iv 23, Alex Stein 16, Dominik Grudziński 10, Aleksandar Langović 9, Benjamin Simons 6, Wesley Gordon 3, Stephen Brown Jr. 2, Adam Łapeta 2, Karol Gruszecki 1.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Główny
Visit Poland
Sponsor motoryzacyjny
Sponsorzy Strategiczni