Jest 6:0! King niepokonany w ENBL

1 rok temu | 01.02.2023, 19:46

King Szczecin idzie, jak burza w rozgrywkach ENBL! Szczecinianie właśnie wygrali swoje szóste starcie w europejskich zmaganiach. Tym razem wyższość Kinga musiała uznać Valmiera Glass. Gospodarze turnieju w Łotwie przegrali 76:93. Dzień wcześniej Wilki Morskie zapewniły sobie awans do fazy play-off ENBL.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Wilków ze Szczecina. Trener Arkadiusz Miłoszewski szybko skorzystał ze wszystkich zawodników dostępnych w rotacji swojego zespołu. Na parkiecie pojawili się Konrad Szymański i Konrad Rosiński. Na przerwę King schodził prowadząc 52:24.

Ogromna różnica klas była widoczna w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła. King w pełni kontrolował to, co działo się na parkiecie. Przewaga rosła, ale trener Miłoszewski pozwalał młodszym zawodnikom Wilków Morskich na zbieranie doświadczeń. Gospodarze wygrali ostatnią kwartę 28:22, ale King był już pewny zwycięstwa.

W ostatnim starciu fazy grupowej ligi ENBL, King Szczecin zmierzy się z BC Wolves.

Punkty dla Kinga: Meier 17, Cuthbertson 11, Szymański 11, Brown 10, Mazurczak 9, Kostrzewski 9, Rosiński 8, Matczak 6, Borowski 6, Fayne 6.