Darryl Avery Woodson zagra w Kingu Szczecin!

10 miesięcy temu | 10.09.2023, 15:21
Darryl Avery Woodson zagra w Kingu Szczecin!

Poszukiwania zawodnika, który wzmocni obwód mistrza Polski zakończone. Darryl Avery Woodson podpisał kontrakt z Kingiem Szczecin. Amerykanin mierzy 188 centymetrów wzrostu i jest graczem z europejskim doświadczeniem.

Swoją zawodową karierę Woodson zaczynał w greckiej ekstraklasie, w barwach klubu Panionios. W sezonie 2017/2018 rozegrał 13 meczów w Grecji. Na parkiecie spędzał średnio 19 minut. W tym czasie notował 7 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty na mecz.

W kolejnych latach grał także w Ura Basket (Finlandia), Kuovot (Finlandia), Boras Basket (Szwecja). Notował odpowiednio średnie w postaci: 18, 17 i 16 punktów na mecz. W górę poszybowały także jego wskaźniki asyst, zbiórek i przechwytów. Dobre występy w krajach Skandynawii zaowocowały kontraktem w BC Kijów.

W sezonie 2021/2022 ukraiński klub występował także w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Woodson rozegrał 26 meczów w ukraińskiej ekstraklasie. Notował średnio 12 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty i przechwyt na mecz. W rozgrywkach FIBA Europe Cup Amerykanin zagrał w 11 meczach. Zdobywał średnio 11 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty oraz przechwyt na spotkanie. Rzucał za trzy ze skutecznością wynoszącą około 40%.

Zrobiliśmy dobry research na temat Avery'ego Woodsona, aby nie popełnić błędów. Choć one czasem się po prostu zdarzają. Tym razem postawiliśmy na gracza sprawdzonego na europejskich parkietach. Woodson grał w dobrych klubach. Mamy bardzo dobre referencje na jego temat od trenera Ivicy Skelina, który wypowiadał się o Averym w samych superlatywach. Dla jest to bardzo ważne, aby koszykarz był dobrym człowiekiem i wpasował się w chemię naszego zespołu. Woodson potrafi bronić, umie rzucać za 3 punkty, umie grać na piłce. Na pewno wspomoże Andy'ego na pozycji rozgrywającego. Avery jest bardzo kontaktowy i w szatni będzie dobrym duchem. Już się nie możemy doczekać, aż przyleci do Szczecina. Chciał przyjechać na zbliżający się turniej we Wrocławiu, ale na spokojnie dołączy do nas po turnieju. Będzie się z nami przygotowywać do meczu o Superpuchar Polski oraz do meczów Orlen Basket Ligi - tłumaczy Arkadiusz Miłoszewski, trener Kinga Szczecin.

Minione rozgrywki Darryl Avery Woodson spędził w barwach dwóch klubów. Były to Telenet Giants Antwerp. W Belgii był jednym z liderów drużyny. W kwalifikacjach do FIBA Europe Cup zdobywał średnio 16 punktów. W fazie grupowej rzucał 11 punktów i notował 4 asysty. Natomiast w lidze BNXT zdobywał 10 oczek, 3 zbiórki, 3 asysty oraz 2 przechwyty.

Sezon 2022/2023 kończył w barwach Nelson Giants (Nowa Zelandia). Zagrał tam 15 meczów. Notował średnio 22 punkty (rzucał za trzy punkty ze skutecznością 45%), 4 zbiórki, 4 asysty i przechwyt na mecz.

- Czułem się fantastycznie, gdy podpisałem kontrakt z Kingiem Szczecin. Jestem bardzo zaszczycony, że mogłem związać się z organizacją takiego kalibru. Czuję duże podekscytowanie. Moje cele na ten nadchodzący sezon to danie z siebie maksimum każdego dnia bez względu na wynik. Chcę być dobrym kolegą z szatni. Każdego dnia będę chciał ciężko pracować, uczyć się i rozwijać we wszystkich aspektach. Kibice mogą oczekiwać ode mnie, że poświęcę się w całości dla klubu. Nie mogę się doczekać pierwszego treningu oraz momentu, w którym zostanę częścią społeczności Kinga Szczecin - mówi Darryl Avery Woodson, nowy gracz Wilków Morskich.

Witamy Cię na pokładzie Darryl!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Główny
Visit Poland
Sponsor motoryzacyjny
Sponsorzy Strategiczni