Alex Hamilton Wilkiem Morskim!

1 rok temu | 27.03.2023, 16:40
Alex Hamilton Wilkiem Morskim!

W ostatnim dniu okienka transferowego King Szczecin sfinalizował umowę, na mocy której nowym zawodnikiem Wilków Morskich został Alex Hamilton. Amerykanin ma 29 lat, mierzy 193 centymetry wzrostu.

- To bardzo dobry zawodnik, który jest mocno doświadczony. Potrafi grać na piłce. Może być takim gamechangerem. Potrzebowaliśmy doświadczenia na pozycjach obwodowych. Ciekawostką jest to, że Alex jest leworęczny. To trzeci leworęczny zawodnik na naszym obwodzie. To taki gracz, na którym nam bardzo mocno zależało. On chce wrócić do dużej koszykówki. Grał w bardzo dobrych, europejskich klubach. Mocno na niego liczymy - mówi Arkadiusz Miłoszewski, trener Kinga Szczecin.

Obecny sezon Alex rozpoczął w barwach Juventusu w silnej litewskiej ekstraklasie. Do tej pory zagrał w 21 meczach. Zdobywał średnio 13 punktów (trafiał za 3 punkty ze skutecznością 48%), 4 zbiórki, 4 asysty, 3 przechwyty i blok na spotkanie (średnio 27 minut).

W trakcie swojej kariery Hamilton występował w takich klubach jak: Maccabi Rishon Lezion, Telekom Baskets Bonn, Galatasaray czy Hapoel Eliat. Na swoim koncie ma udział w takich rozgrywakch jak Eurocup, Europe Cup i Basketball Champions League.

Alex, witamy na pokładzie!

Alex Hamilton nowym graczem Kinga Szczecin!
Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Główny
Visit Poland
Sponsor motoryzacyjny
Sponsorzy Strategiczni